Зараз ви на сторінці → Правила звітності за пропуски

Шановні батьки!

Питання відвідування учнями закладу освіти є сьогодні надзвичайно важливим, тому нагадуємо, що згідно з Конституцією України, Законами України "Про освіту" ст.59, "Про загальну середню освіту", Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684, в якій чітко зазначено:

«У разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.

Причини відсутності учня на навчальних заняттях підтверджуються відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров’я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття) або учня (для повнолітніх учнів), що зберігаються в його особовій справі протягом поточного навчального року.»

Пропонуємо вам ознайомитися з системою роботи ліцею щодо попередження пропусків занять учнями закладу освіти.

1. Щоденно класний керівник, здійснює контроль за відвідуванням занять учнями.

2. Батьки зобов’язані своєчасно інформувати класного керівника про причину відсутності учня до початку занять в перший же день його відсутності на уроках.

3. Виправдувальним документом про відсутність учня на уроках враховуються:

  • медична довідка з печаткою лікаря та установи
  • записка від батьків (1-2) дні
  • заява від батьків (3 дні та більше)

Учні, які тимчасово не відвідували загальноосвітній заклад, подають медичну довідку чи письмове пояснення батьків або осіб, які їх замінюють, про причину відсутності на уроках, які зберігаються в особовій справі учня протягом навчального року.

Відсутність через поважні причини має бути підтверджена усно (батьки мають зателефонувати до класного керівника не пізніше початку 1-го уроку, а надалі – надати документ, що підтверджує причину пропуску (дивитися пункт вище)).

У випадку запланованої тривалої відсутності (більше 2-х днів) батьки учня мають заздалегідь надати адміністрації заяву з визначенням терміну та причини відсутності (оздоровлення, спортивні змагання, особисті причини, тощо), до якої додаються копії документів (за вимогою або у разі потреби).

Факт запізнення та дочасного закінчення занять (наприклад, через призначене на певний час відвідування лікаря) також має супроводжуватись запискою батьків (заздалегідь).

4. Відпускати учнів із уроків із поважних причин дозволяється тільки з дозволу директора за погодженням класного керівника, медичної сестри, з попереднім узгодженням із батьками.

5. Заступник директора з ВР постійно здійснює контроль за веденням документації і за рахунком відвідування та прийняття мір до учнів, які ухиляються від навчання.

6. Відсутність без поважних причин вважається прогулом і може бути підставою для розгляду події на Раді профілактики і постановою учня/учениці на внутрішньошкільний облік.

7. У випадку відсутності учнів у ліцеї понад 10 днів без поважної причини надсилаються акти про відсутність учнів у закладі понад 10 днів до відділу освіти та клопотання щодо проведення профілактичної роботи з сім’ями до соціальної служби та подання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності згідно з чинним законодавством України.

8. Поважними причинами відсутності учня в закладі освіти вважаються:

  • хвороба
  • призначений візит до лікаря
  • смерть близьких родичів
  • участь у організованих ліцеєм заходах протягом навчального часу
  • непередбачена ситуація, що виходить за межі учнівського та батьківського контролю, яка створює перешкоди для прибуття та занять у закладі освіти
  • сімейна подорож, якщо батьки заздалегідь узгодили її з адміністрацією, написавши заяву (дивитися вище)

Батьки відповідальні за навчання, виховання і розвиток дітей, а тому зобов'язані забезпечувати відвідування ними уроків у навчальних закладах:

Поважна причина відсутності учня на заняттях підтверджується відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров'я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття), або учня (для повнолітніх учнів).

Якщо здобувач освіти систематично пропускає заняття без поважної причини, а навчальний заклад не має інформації про те, де він знаходиться, то за законом батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності (частини 1-4 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Такі справи розглядають на засіданнях суду. Штрафи за цією статтею є досить високими: на перший раз попередження або штраф 850–1700 грн., якщо протягом року повториться те саме, то штраф буде 1700-5100 грн. (без урахування судового збору).

Батьки також несуть відповідальність за куріння дітьми цигарок, вживання алкоголю, скоєння дрібних крадіжок, хуліганства та ін. Аналогічне покарання передбачене і для тих батьків, чиї діти скоюють діяння, що містять ознаки злочинів або інші адміністративні правопорушення в віці від 14 до 16 років.

Отже, навіть якщо заняття проводяться дистанційно, присутність дитини на уроках є обов›язковою, а контроль за цим покладається на батьків дитини.

Відповідно до ст.55 Закону України "Про освіту", батьки зобов’;язані сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання.

Відповідно до ст.53 Конституції України повна загальна середня освіта є обов’язковою.

Згідно зі ст.150 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. При цьому забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини.

Згідно з підпунктом 2 частини 1 ст.164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона/він ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти.